VIP-8
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VIP-8

VIP-8 Sınıfı Üyesi Olmayanlar Girebilemezzz xD

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

CERN

2 posters
YazarMesaj
Ceyda
Üyeler
Üyeler
Ceyda

CERN Empty
MesajKonu: BÜYÜK DENEY   CERN Icon_minitimeC.tesi 09 Ağus. 2008, 14:18

CERN Cerntuneliririri

Milliyet gazetesinden SEBATAY VAROL, o tünele girdi ve izlenimlerini yazdı:

Maddenin ve evrenin oluşumuyla ilgili tarihin gelmiş geçmiş en önemli deneylerine hazırlanan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü`nün (CERN) İsviçre`deki merkezine girdik. Büyük deneyin ön çalışmalarına tanık olduk

Bilim tarihinin en büyük deneyini bu temmuz ayında gerçekleştirecek olan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN), İsviçre`nin Fransa sınırı yakınlarında bulunan, yeraltındaki gizemli tesisinin kapılarını Milliyet`e açtı. Bünyesinde üst düzey 2 bin 500 bilim adamının görev yaptığı, temmuzdan itibaren de maddenin ve evrenin oluşumuyla ilgili tarihin gelmiş geçmiş en önemli deneylerine hazırlanan örgütün baş fizikçisi ve Bilim Direktörü Hollandalı Jos Engelen.

Direktör Engelen, "Bu deneyler sonunda çok heyecan verici yeni bulguların ortaya çıkacağından eminiz" diye konuştu. Engelen, "Türkiye`nin CERN`e üye olmasının önünde hiçbir engel bulunmadığını" da belirtti...
http://ceydarock.eniyiforum.org
Üyeler
Üyeler

CERN Empty
MesajKonu: CERN   CERN Icon_minitimeC.tesi 09 Ağus. 2008, 09:15

Cern'ün şu anki çalışmaları hakkında bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorummmm Exclamation
Yha biri bana yardım edebilir mi çalışmaları takip etmek istiyorum ama bi türlü ulaşamıyorumm Sad pale

CERN
1 sayfadaki 1 sayfası